V petek, 7.decembra 2012, bodo imeli učenci 8. razreda OŠ Dolenjske Toplice kulturni dan z naslovom Po Prešernovih poteh. V šolo naj učenci pridejo ob 7.30 uri. Takrat bo tudi odhod avtobusa v Ljubljano. Tu si bomo ogledali Prešernov spomenik, hišo, v kateri je živel, trnovsko cerkev…Pot bomo nadaljevali v Prešernovo mesto Kranj, kjer si bomo ogledali Prešernov gaj, nato pa se bomo zapeljali še v Vrbo, kjer je Prešernova rojstna hiša in cerkev svetega Marka. Pred šolo se bomo vrnili ob približno 16.30 uri.
Šolsko malico bomo imeli s seboj, vstopnine in prevoz pa boste plačali s položnicami.
O vsebini in vedenju na kulturnem dnevu smo se z učenci že pogovarjali v šoli, Vas pa prosimo, da se s svojim otrokom o obnašanju na poti pogovorite tudi doma. Učenci naj imajo s seboj pisala in trdo podlago, ker bodo izpolnjevali učne liste. Spremljali jih bosta učiteljici Greta Košmrl in Marija Andrejčič.