V petek, 21.10.2016, imajo učenci 7. razreda kulturni dan z naslovom Rastemo s knjigo. V šolo pridejo običajno in imajo predure. Nato bodo pojedli šolsko malico in se z avtobusom odpeljali v Novo mesto, kjer si bodo ogledali Knjižnico Mirana Jarca s parkom rastoče knjige. Za darilo bodo prejeli knjigo Vinka Möderndorferja Kit na plaži, ki smo jo vključili v program obveznega branja za 7. razred. Nato si bodo ogledali založbo Goga, kjer bodo imeli knjigoveško delavnico, se ustavili v knjigarni Mladinske knjige, nazadnje pa si bodo ogledali še specialno knjižnico Frančiškanskega samostana. Zbrali bodo tudi vse potrebne žige za sodelovanje v megakvizu 2016/2017. V šolo se bodo vrnili ob 13.30, kjer bodo imeli kosilo, nato pa športno popoldne.