V petek, 25. 11. 2016, bodo imeli učenci od 6. do 9. razreda OŠ Dolenjske Toplice kulturni dan. Obiskali bodo Slovenski knjižni sejem v Cankarjevem domu v Ljubljani. Učenci 6. in 7. razreda se bodo najprej udeležili nadgradnje projekta Rastem s knjigo, po njem se bomo sprehodili s Knjigosledom, učenci 8. in 9. razreda pa si bodo najprej ogledali SKS s Knjigosledom, nato pa se bodo udeležili delavnice Pisateljevanje Mlada slovenska poezija – Z vseh vetrov zbrani. Po obeh predstavah si bodo  v spremstvu učiteljev še sami ogledali Slovenski knjižni sejem. V šolo pridejo s prvim avtobusom. Tu bodo imeli malico, nato pa se bodo odpeljali v Ljubljano. V šolo se bodo vrnili približno ob 14.30, kjer bo za prijavljene učence kosilo. Prevoz približno 7 € boste plačali s položnicami.