Naš dan se je zopet začel zgodaj zjutraj, saj smo se že ob 9:00 dobili pred zgodovinskim muzejem v Vinkovcih. Tam smo se razdelili v dve skupini. Ena od njih je odšla na Rdeči kriz, druga pa je prodajala naše izdelke na stojnici in odšla v muzej. V muzeju smo izvedeli nekaj o mladi in pozni kameni dobi, bakreni, bronasti in železni dobi, o Rimu in o zgodnjem srednjem veku. V muzeju je bilo dobro. Obiskali smo mestno hišo, kjer nas je sprejel župan. Potem smo odšli na Rdeči križ, kjer smo izvedeli nekaj več o vojni v Vinkovcih. Naučili smo se tudi nekaj o prvi pomoči, in sicer kako se oživlja in kakšen je bočni položaj pri nezavestnem človeku. Denar, ki smo ga zaslužili na stojnici in na sejmu, smo podarili Rdečemu križu v dobrodelne namene. Odšli smo na ogled srednjih šol. Šli smo v rastlinjak, ki je bil zelo velik. Pot nas je vodila na tehnično srednjo šolo. Ogledali smo si šiviljski in gostinski oddelek. Tam smo imeli tudi kosilo. Ko smo pojedli, smo odšli  obrtniku v delavnico, kjer so imeli izdelke iz usnja. Gospod v delavnici je bil zelo prijazen in povedal nam je nekaj o usnju. Končali smo ob 14:40 in odšli domov. Preostanek dneva smo bili prosti in smo lahko delali, kar smo hoteli. Jaz in moja družina smo odšli v trgovine, nato pa na zabavo, ki so jo priredili gostujoči učenci projekta Erasmus+. Dan je bil zelo zanimiv, a tudi naporen.

Ana Turk, 9. a