Šesti dan naše izmenjave smo začeli z prihodom v šolo. Tam smo se udeležili prvih dveh ur pouka v njihovi šoli. Sledil je kulturni program šole, ki je vključeval tudi predstavo v angleščini, katero so zaigrali izbrani predstavniki projekta E+ iz vseh držav. Vsi učitelji in učenci smo se udeležili kulturnega programa, ki so nam ga pripravili za slovo.  Sledil je odhod domov gostujočim družinam, kjer smo imeli kosilo, kajti na tej šoli nimajo organiziranega kosila. Nato smo se vrnili do šole, kjer sta nas že čakala avtobusa, s katerima smo se odpeljali v Ðakovo. Tam smo si ogledali konjušnico lipicancev ter predstavo. Konji izvirajo iz Slovenije, Lipice. Za konec smo si ogledali še katedralo Sv. Petra. Sledil je odhod domov in pakiranje.

Domov v Dolenjske Toplice smo se vrnili  v četrtek ob 13.00 uri. Na meji ni bilo gneče.

Barbara Kastelic, 9. b