12Naša šola tudi letos med 15. januarjem in 15. februarjem sodeluje v vseslovenski akciji Podarite nam modro srce, ki ga že deveto leto organizirata podetje Nivea in Zveza prijateljev mladine Slovenije. Za vsako izdelano srce bo podetje Nivea podarilo 0,25 evra v učni sklad, ki pomaga do izobrazbe otrokom in mladostnikom iz socialno šibkejšega okolja. Do zdaj so pomagali že 82 otrokom.
Učenci v skupinah podaljšanega bivanja izdelujejo modra srca v raličnih tehnikah, na srca napišejo prijazne, lepe, tople besede, ki jih začutijo v sebi. Učijo se novih besed, utrjujejo že znane besede in njihovo uporabo. Spoznavajo, da so lepe besede vsakodnevna prijaznost, ki polepšajo življenje in odpirajo vrata. Učenci med izdelovanjem razvijajo ročne spretnosti, ustvarjalnost in domišljijo. V modro srce dodajo pozitivna čustva in dobre misli. Učitelji z učenci razvijamo komunikacijo, socialne veščine, dobro počutje in ponos, ko se pogovarjamo o tem, kaj je dobrodelnost, zakaj jo spodbujamo in zakaj se pri dobrodelnosti dobro počuti tisti, ki dobi in tisti, ki daruje. Galerija, razstava modrih src naših učencev je na hodniku razredne stopnje.

Jožica Erjavec