Čisto na začetku korone smo skupaj z prijatelji igrali video igre, in se smejali in govorili »to ni mogoče, da iz Kitajske pride v Slovenijo«. No pa očitno ni tako, saj vidimo kaj je danes. Spomladi se je prvič za nas zgodilo, da smo se šolali od doma. Na začetku mi je bilo zanimivo, potem pa že manj, ker nisem imel dovol ustne razlage in mi snov ni bila razumljiva. Dobra stran je bila, da sem imel večino ocen v drugem redovalnem obdobju že vpisanih, in nisem imel veliko dela. Med tem se je Covid-19 širil že po vsem svetu, tudi v Sloveniji se je vkužilo veliko ljudi. In s časoma se je vse zapiralo, lokali, trgovine z ne nujnim blagom, fitnesi… Meni se je zdelo, kot da je vojna vsi smo bili doma zaprti in nikamor nismo smeli iti, seveda sem šel na sprehod po gozdu. Nato pa se je stanje umirilo, in s tem smo se za 2 tedna vrnili v šolske klopi. Ponavljali smo snov pogovarjali o virusu, in zaključevali ocene. V šoli se je vse spremenilo morali smo nositi maske, držati razdaljo si umivati in razkuževati roke, vse prireditve so bile odpovedane. Tudi valeta za 9. razrede je bila drugačna. In tako se je šolsko leto zaključilo. Nekateri so odšli na morje, gore ali hribe za turistične bone, ki smo jih dobili od države, eni so pa odšli tudi na Hrvaško stran. In počitnice so se bližale koncu in prihajalo je novo šolsko leto in vsi smo upali, da bo delo potekalo normalno. No pa je bilo nekako res 2 meseca smo hodili v šolo in dobili nekaj ocen. Potem pa se je epidemiološka slika poslabšala in spet odšli na delo na daljavo. Nisem bil zadovoljen saj sem mislil, da nebo spet nobene ustne razlage, ampak sedaj mi je ušeč to da imamo veliko ur Zooma. Saj s tem imamo ustno razlago in lahko direktno vprašaš če ti kaj ni jasno. Za enkrat mi delo na daljavo, kar gre snov mi je razumljiva in upam, da se čim prej vrnemo v normalno stanje.

Upam, da vsi ki so bolni in, ki imajo težave da ozdravijo, naj počivajo v miru tisi, ki so že umrli za korono. Mi pa lahko poskrbimo, da do tega ne bo več prišlo tako da upoštevamo navodila, ki nam jih dajo samo tako lahko poskrbimo, da se stanje izboljša.

To je moje mnenje o Covid-u.

Luka Hribar 9. b