PRVA OBLETNICA RASTOČE KNJIGENa dan rojstva največjega slovenskega pesnika doktorja Franceta Prešerna – 3. decembra – Slovenci praznujemo tudi Ta veseli dan kulture. Naš največji poet se je rodil na današnji dan leta 1800 v majhni gorenjski vasici Vrba na Gorenjskem.
Pri nas v šoli pa smo tega dne pred šolsko knjižnico odpirli našo malo bukvarnico. Bukvarna je nekakšna knjižnica, knjigarna, kjer si lahko sami menjamo rabljene knjige, ki jih več ne potrebujemo, pa menimo, da bi drugim še prišle prav. Menjamo pa lahko tudi časnike in časopise, kasete, cedeje, devedeje… To pomeni prineseš eno stvar in eno vzameš ali zamenjaš, ali prineseš dve knjigi, vzameš dve. Skratka bukvarna je menjava rabljenih knjig, ki jih več ne potrebujemo, so pa še zanimive in potrebne drugim bralcem.. Pri tem ni potrebnega nobenega vpisa, ampak vse opraviš sam brez goljufije.
V našo malo bukvarnico vabimo vse obiskovalce šole in vrtca ne le otroke, učence, učitelje in vzgojitelje ter ostale zaposlene.
Upam, da bo kmalu prerasla v police za izmenjavo gradiva pred šolsko knjižnico.

Marija Andrejčič, knjižničarka