OBISK ČEBELARJAUčenci čebelarskega krožka OŠ Dol. Toplice so se udeležili (po izbiri) obiska čebelnjaka g. Mihaela Potočarja. Obisk smo izvedli v dveh skupinah: 4. in 5. ter 6. razred. Prva skupina je šla 5. 5. 2014 ob 13.15, druga pa 12. 5. 2014 ob istem času.
S šolskim kombijem smo šli na Selišče pri Dol. Toplicah. Najprej smo si šli ogledat panje in čebelarska orodja. Pregledali smo tudi čebeljo družino. Najpomembnejše delo, ki smo ga opravili pri tej družini, je bilo, da smo pregledali stanje družine: količino in kakovost zaloge hrane, aktivnost matice in kakovost in količino zalege. S stanjem v družini smo bili zadovoljni. Pred piki čebel smo se zavarovali z zaščitno opremo. Možnost smo imeli tudi kaj vprašati. Tudi fotografirali smo se.
Na koncu smo imeli malico, nato smo se ob 14.45 vrnili v šolo.
Luka Pršina, 4. b