V preteklem šolskem letu smo kandidirali za mednarodni projekt Erasmus + in bili sprejeti. V  oktobru se je naša šola udeležila prvega mednarodnega sestanka na Poljskem v mestu Leczna. Namen projekta je sodelovanje osnovnih šol v Evropski uniji. Naš projekt ima naslov Mlad podjeten Evropejec ali »Young Enterprising Europeans«. V okviru projekta bomo spoznavali veščine podjetništva, osnovali mini šolsko podjetje, obiskali lokalne podjetnike in odhajali na mobilnosti v partnerske države z učenci. Naše partnerske države so Italija, Hrvaška, Poljska in Grčija. Koordinator celotnega projekta je osnovna šola iz Poljske. V tem šolskem letu se bomo udeležili dveh mobilnosti in sicer februarja v Italijo in aprila na Hrvaško. Na prvem sestanku smo načrtovali dejavnosti v projektu in se spoznali z našimi partnerji ter izbrali logo projekta.

Mag. Rosana Dular, vodja projekta na naši šoli