OBISK NAJSTAREJŠE OBČANKEKrožek RK OŠ Dolenjske Toplice je z učenkami Ito, Lučko, Leo, Patricijo, Aišo in Nejo obiskal na njenem domu najstarejšo občanko ga. Anico Oblak, ki je v 101. letu starosti. Z go. Anico so se pogovarjale o njenem otroštvu, mladosti, prehrani, igračah, igrah, šoli, družini, vsakodnevnih opravilih in delu, ki ga je opravljala. Učenke je še zanimalo, kako preživlja dneve. Razveselile so jo s pesmico, deklamacijo, risbico, z izdelkom vazo in voščilnico za 8. marec. Učenke so pridobile pozitivno izkušnjo komunikacije s starejšim človekom. Spoznale so, da starejši človek pogosto potrebuje dobro misel, toplo besedo in druženje.
Dobra ura druženja je hitro minila, bilo je sproščeno, prijetno in veselo. Hvala ga. Nadi, hčerki ga. Anice za pogostitev in odprta vrata za naš obisk.
Našemu obisku najstarejše občanke se je pridružila ga. Ivana Pelko, predsednica KORK Dolenjske Toplice.
Naš svet je velika družina. V njej smo ljudje različne starosti. Za otroke poskrbijo odrasli ljudje, starejši pa so pogosto sami. Dobro je, da tudi mladi ugotovijo, kaj lahko storijo za starejše.

Mentorica RK Jožica Erjavec