Šestega februarja 2020 smo v okviru projekta Erasmus+ Novi mediji v demokratični družbi, povabili lokalno novinarko Barbaro Barbič. Z njo smo se pogovarjali v knjižnici naše osnovne šole. Prisotni so bili učenci, ki so vključeni v projekt in mentorji. Gospa Barbara nam je v uvodu predstavila sebe in svoj poklic. Predstavila je začetke svoje poklicne kariere ter načine dela na različnih področjih. Ima bogate izkušnje dela na različnih medijih. Bila je urednica na radiju, televiziji, časopisih. Trenutno je urednica topliškega glasila Vrelec in Žurnala.

Tekom pogovora smo ji zastavili kar nekaj vprašanj. Na vsa je prijazno odgovorila. Čutiti je bilo da si je ta poklic želela že od otroštva in da ga opravlja z vsem srcem. Novinarski poklic se je v zadnjih letih kar precej spremenil. Na voljo imamo kar precej novih medijev in družabnih omrežji. Pojavlja se veliko novic, ki pa jih je treba pred objavo preveriti.

Jaša Pavlin, 8. b