Z ŽUPANOMV četrtek nas je ravnateljica poklicala po zvočniku v knjižnjico, kjer nam je rekla, da gremo nekateri učenci s pomembnimi dosežki k županu na razgovor. Tako smo se četrto šolsko uroodpravili v KKC, kjer nas je v sejni sobi že čakal župan. Miza je bila velika in pogrnjena, nas pa je čakala postrežba z nekaj sadja, bonboni ter roladami. Županu smo se najprej vsi predstavili in povedali svoje dosežke, nato pa nam je povedal nekaj svojih življenjskih prigod in nekaj o svojem osebnem življenju. Mi smo bili bolj redkobesedni, saj nas je bilo malo sram, vendar verjamem, da smo se imeli vsi zelo lepo, vključno z županom. Po pogovoru smo naredili še skupno fotografijo, vsak pa je dobil tudi majico z napisom ( I Y DOLENJSKE TOPLICE ). Zatem smo se vrnili v šolo, kjer smo nadaljevali s poukom. Upam, da smo županu ostali v lepem spominu, in da se z njim še kdaj srečamo.

Christian Janjac, 8. a