V torek , 14. junija, smo se z učenci  devetošolci, ki so bili vseh devet let odlični, udeležili sprejema pri županu naše občine, Franciju Vovku. Srečanja smo se poleg  ravnateljice Andreje Koščak udeležili tudi razredničarki Anja Hace in Marija Murn. Župan nas je sprejel v sejni sobi. V začetku našega druženja nas je prav lepo pozdravil in učencem namenil nekaj besed. Pogovor je tekel o  delu učencev v vseh devetih letih šolanja,  izbranih srednjih šolah ter ciljih in željah v prihodnosti. Podaril jim je knjige z naslovom Dolenjske Toplice v odsevu časa. Za konec pa je vsak dobil še sladko presenečenje, in sicer posladkali smo se s sladoledom. Po skupnem fotografiranju smo se razšli. Imeli smo se zelo lepo, saj smo od župana prejeli veliko spodbudnih besed. Prvih devet let  šolanja je hitro minilo, a  je ostalo ogromno lepih spominov na osnovno šolo. Do naslednjega dela  izobraževanja pa želim, da uživate na poletnih počitnicah.

Marija Murn