8. 12. 2015 smo si učenci 5. razreda naše šole v okviru naravoslovnega dne ogledali čistilno napravo Dolenjske Toplice. Sprejela nas je ga. Bernardka Cimermančič, ki je zaposlena pri podjetju Komunala Novo mesto in nam razložila in pokazala delovanje čistilne naprave. Umazana voda gre najprej čez polžasto črpalko. Ko pride višje, gre čez grablje. Tam se očistijo večji odpadki. To je mehansko čiščenje. Potem sledi biološko čiščenje. V tej fazi bakterije s pomočjo kisika prečiščujejo vodo. Po tej fazi voda steče v potok Sušica. Videli smo tudi kontejnerje za ločevanje odpadkov. Predstavitev je bila zelo zanimiva in postavili smo kar nekaj vprašanj. Po ogledu smo se polni novih znanj odpravili v šolo, kjer smo nadaljevali z naravoslovnim dnevom na temo vode.

Krištof Bučar, 5. a in Aljaž Vovk, 5. b