Učenci drugih razredov smo letošnji kulturni dan namenili obisku Pikinega festivala v Velenju. Na avtobusni postaji nas je pričakala prava Pika Nogavička, ki je bila z nami cel dan. Najprej smo si v Glasbeni šoli Velenje ogledali plesno predstavo Vidkova srajčica v izvedbi KUD Igen. Potem nas je avtobus peljal do jezera, kjer se je odvijal že 27. Pikin festival. Učenci so lahko obiskali različne delavnice, na katerih so ustvarjali. Obiskali so mini živalski vrt. Igrali so se na gusarski ladji. Do vile Čira čara sta nas pospremila policaja. Učenke so na koncu obiskale modne delavnice, fantje pa vesoljske. Naslednji dan so učenci v šoli pripovedovali in risali, kaj jim je bilo najbolj všeč. Všeč jim je bil labirint, žive kipe morske deklice, živa opica in družina kozic, igranje na gusarski ladji, igranje na inštrumente, modna revija, mini živalski vrt  in pa seveda Pika Nogavička.

Miroslava Hrovat, učiteljica 2. razreda