Prvi veličastni roman o kapitanu Gatniku – v barvah! Četrtošolca Grega Bradač in Klemen Kočar sta razredna šaljivca. Rada uganjata potegavščine, najraje pa rišeta stripe. Skupaj sta ustvarila največjega superjunaka v zgodovini njune osnovne šole: Kapitana Gatnika! Njegova resnična identiteta je TAKO skrivna, da niti SAM ne ve, kdo je. Knjiga, ki trga gate! Serija o kapitanu Gatniku Dava Pilkeyja, avtorja Pasjega moža, se uvršča med najbolj priljubljeno branje za navihane mulce – tudi tiste, ki sicer po knjigah redkeje posežejo. Po svetu je bilo prodanih več kot 80 milijonov izvodov knjig iz serije, prevedene pa so v 39 jezikov. Tudi pri nas je bilo od leta 2003 prodanih skoraj 60.000 izvodov knjig iz serije. Zdaj dogodivščine kapitana Gatnika spet prihajajo med slovenske bralce – tokrat v barvah. Za nove mlade navdušence in za zbirateljsko polico malo starejših: enkrat navdušenec nad kapitanom Gatnikom, vedno navdušenec nad kapitanom Gatnikom.