V šolskem letu 2012/2013 se je naša šola vključila v večletni državni projekt Rastoča knjiga Dolenjske Toplice. Potekala bo tako v šoli kot tudi širše v Dolenjskih Toplicah.V šoli bomo v ta projekt vključili učence dodatnega pouka slovenščine od 5. – 9. razreda in otroke vrtca Gumbek. Šolski tim Rastoče knjige sestavljajo : Marija Murn, Mihael Potočar in Marija Andrejčič, ki je vodja tega projekta na šoli. Prva akcija, ki jo bomo izpeljali skupaj z Občino Dolenjske Toplice in z Janezom Gabrijelčičem iz Novega mesta, ki je že deset let idejni vodja in oče slovenske Rastoče knjige, je ekskurzija Po poteh Rastoče knjige. Na dan slovenskih splošnih knjižnic – 20. november – bomo izbrali simbol Rastoče knjige Dolenjske Toplice in pripravili uradno otvoritev. Slavnostni govornik na tej prireditvi bo dr. Blaž Kavčič – predsednik Državnega sveta RS. Po novem letu bomo pripravili nabor umetnikov, ki so kakor koli in kadar koli delovali v Občini Dolenjske Toplice. V naslednjem šolskem letu bo enega podrobno obdelali. Že v tem šolskem letu bo ” topliček ” zrasel za cm oziroma za glasilo, ki bo izšlo ob 40 – letnici naše šole.