Učenci 6. a in 6. b razreda bodo imeli v torek, 17.12.2013, sistematski zdravstveni pregled v Dispanzerju za šolske otroke in mladino v Novem mestu. Ob pregledu bo medicinska sestra pripravila otroka na pregled pri zdravnici (merjenje telesne mase in višine, kontrola vida, merjenje krvnega pritiska, kontrola barvnega vida) in nato bo sledil pregled.
Deklice, ki bodo imeli podpisano soglasje o cepljenju proti okužbam s humanimi virusi papilona (HPV), bodo tudi cepljene. Cepljenje ni obvezno, je pa priporočljivo. Starši deklic, morajo vrniti izjavo o privolitvi, ki bo shranjena v zdravstvenem kartonu deklice ali pa izjavo o zavrnitvi cepljenja.
Učenci morajo imeti s seboj kartico zdravstvenega zavarovanja. Dekleta, ki se bodo cepila pa morajo imeti tudi cepilno knjižico, izpolnjeno izjavo in anketo.
Odhod avtobusa bo ob 7.35. Po končanem pregledu se bodo učenci vrnili v šolo.