SOBOTNA ŠOLAV soboto, 19. 10. 2013, smo imeli 7. razred sobotno šolo – čebelarski dan.

Najprej smo obiskali g. Franca Kapša v Občicah. Odšli smo v njegov nov čebelnjak, ki je ga je izdelal po njegovi zamisli – načrtu. V njem nam je povedal: čemu čebelnjak služi, kako se naredi satje … dal nam je za poskusiti nekaj različnih vrst medu. Povedal nam je tudi, da ta vonj v čebelnjaku –aerosol pomaga psihičnim bolnikom. Nato smo se odpeljali nazaj v šolo.

Tam smo s čebelarjem Tonetom Andrejčičem in učiteljem Miho Potočarjem delali okvire za satnike in okraske iz voska.

Ko smo to opravili, je bil naš čebelarski dan zaključen. Narejene okraske bomo uporabili pri okraševanju novoletne jelke.

Ana Dular in Eva Špelko, 7. b