Spoštovani starši!

Večkrat smo ponosni na slovenske športnike, ki dosegajo velike uspehe na mednarodnih tekmovanjih. Mladim so pozitiven zgled za vztrajnost, odločnost, delavnost in prijateljstvo. Zato smo se odločili, da našim najmlajšim učencem letos omogočimo sodelovanje na prav posebni prireditvi, ki jo organizira Olimpijski komite Slovenije.

Učenci od 1. do 4. razreda bodo aktivno sodelovali na prireditvi Olimpijski festival, ki bo potekal v petek, 29. 9. 2017 v Ljubljani. Preizkusili se bodo lahko v več kot 40 športih, spoznali vrhunske slovenske športnike, se spoznali z olimpijskem protokolom in olimpijskimi simboli. Učence bodo spremljali učitelji šole ter animatorji in športni delavci na prireditvi.

Športni dan bomo začeli z zborom v šoli ob 8.20, ko bomo vzeli šolsko malico in odšli z avtobusom do Novega mesta. Pot bomo nadaljevali z vlakom do Ljubljane, kjer se bomo sprehodili do Kongresnega trga. Ob 11.30 do 14.00 bo potekal voden program. Povratek vlaka iz Ljubljane bo ob 14.38, prihod v Novo mesto  je predviden ob 16.21, sledi še avtobusni prevoz do Dolenjskih Toplic. Predviden povratek v šolo je ob 16.45.

Učenci naj bodo športno obuti in oblečeni. Obogateno šolsko malico bodo dobili pred odhodom, s seboj naj v nahrbtniku imajo še dodaten prigrizek in pijačo. Za ta dan bomo v šoli odpovedali šolsko kosilo. Strošek prevoza z avtobusom in vlakom (cca. 6 evrov) boste starši poravnali po položnici.

V primeru dežja, bo prireditev prestavljena za en teden.

Športni pozdrav!

Vodja športnega dne:                                                                                                                        Ravnateljica:

Igor Kovač                                                                                                                                         Maja Bobnar