V petek, 7. 12. 2012, so naši prvošolci postali člani Šolske skupnosti OŠ Dolenjske Toplice. Sprejem smo pripravili v telovadnici. Nanj smo povabili tudi starše prvošolcev. Predsednica šolskega parlamenta Živa Vidic je vodila prireditev. Gospa ravnateljica je učence in starše pozdravila s kratkim govorom. Prvošolci smo se predstavili s plesom in pesmico Zajček, al’ se ne bojiš. Učenci 1. a so zapeli pesmico Če si slabe volje. Učenci 1. b razreda so povedali deklamacijo Deset prstkov. Tudi prijateljska razreda sta pripravila kratek program. Učenci 9. b so pripravili kratko igrico, učenci 9. a pa športni poligon, skozi katerega so se morali prebiti prvošolci. Na koncu je vsak prvošolec dobil priznanje, da je uspešno opravil nalogo. Po končanem uradnem delu smo učenci prvošolcev skupaj s starši izdelali okraske in drugo dekoracijo za krasitev in okrasili naši učilnici.

učiteljici in vzgojiteljici 1. razredov