Zagotovo ste že slišali za virus, ki se širi po svetu. Virusa imenovanega Covid-19 ni nobeden pričakoval in težko se je navaditi na drug način življenja. Starejšim ljudem, ki so dolgo živeli v »normalnem « svetu je bilo to težko sprejeti, da bodo živeli v svetu, ki ga do sedaj niso poznali, ampak a ste pomislili na mlajše otroke, kako oni doživljajo trenutno situacijo in točno o tem bom danes spregovorila. Obiskujem osnovno šolo in kot otrok bi rada obvestila ljudi kako mi spremljamo trenutno situacijo in pri čem smo prikrajšani in kakšne so naše stiske.

Kako se vi spomnite pouka ko ste bili v šoli? Morda se spomnite kako ste s sošolci skupaj sedeli, se hecali, objemali, skupaj hodili na morje in podobno. Mi smo konec oktobra odšli domov in se šolali na daljavo. Sprva so bili učenci zelo navdušeni, a se je to kmalu vse spremenilo. V času, ko smo se šolali doma je naša jutranja rutina potekala drugače kot po navadi. Zbudili smo se 10 minut pred zoomom, prižgali računalnik in se povezali na učno uro, seveda je polovica učencev ostalo v postelji. Mnogo učencev dela na daljavo ni jemala resno, padla jim je motivacija, bili so samo še doma, družiti se niso smeli, edina dostopnost do prijatelja je bil telefon. Veliko učencev je imelo resne težave. Vsak človek potrebuje prijatelja ali bližnjega, ki mu lahko pove o svojih težavah, takrat otroci niso čutili te prijateljske ljubezni, saj so se čedalje manj družili in niso znali najti pomoči, komu bi lahko zaupali svoje težave. Včasih ko si prišel v šolo te je nasmejal prijatelj, si v šoli izvedel kaj novega, veliko stvari se je dogajalo medtem ko smo bili doma se ni dogajalo nič. Ko smo se končno vrnili v šolo pa so nas seveda omejevali ukrepi, kar mnogim učencem predstavlja duševne stiske. Med poukom sedimo od sošolca dober meter stran, smejimo se skozi maske in sanjamo o zaključnem izletu v Gardaland. Vsi si želimo spet odraščati v » normalnem « svetu. Letos kot vsak 9. razred načrtujemo valeto. Omejujejo nas ukrepi, kar predstavlja veliko težavo. Prilagajati se moramo, zato ne moramo speljati valete kot bi si želeli. Mnogo učencev bi radi plesali v parih pomešano z obema oddelkoma, a žal zaenkrat to ni izvedljivo. Že od sedmega razreda sanjamo o zaključnem izletu v Gardaland, ki pa je letos odpovedan. Nam otrokom je težko in so otroci, ki imajo resne težave. Upam, da se vse kmalu povrne nazaj v normalo.

Ostanite zdravi in lep pozdrav

Učenka 9. a