Starše obveščamo, da naj v mesecu avgustu na CSD oddajo vloge za subvencije malice  in kosila.

Prilagamo dopis Centra za socialno delo Novo mesto.

Zadeva: subvencije malic in kosil za učence in dijake

Centri za socialno delo smo z Zakonom o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (Ur. list RS, 62/2010) s 01.01.2012 prevzeli odločanje o pravicah do subvencije malice in subvencije kosila.

Vloge za subvencijo malice in kosila za šolsko leto 2013/2014 lahko starši oddajo v avgustu 2013.
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je centrom za socialno delo in Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport poslalo dopis, v katerem podajajo navodilo, da je zaradi spremembe ZŠolPre-1 vloge sicer možno oddati že od konca junija naprej, vendar nam bo to povzročilo sistemske težave. Če bomo na centrih kljub temu dobili vloge za subvencijo malice in kosila pred avgustom, jih bomo morali shraniti in obravnavati šele v avgustu.
Zato vam svetujemo, da starše obvestite, naj vloge za subvencijo malice in kosila oddajajo šele v avgustu 2013.
Pri tem lahko omenimo, da se bo upravičenost do subvencije malice in kosila izračunala na podlagi odločbe za otroški dodatek, veljavne na dan vloge za subvencijo malice in kosila. Če starši takšne odločbe nimajo, se upravičenost do subvencije malice in kosila ugotavlja na enak način, kot velja za priznanje do otroškega dodatka (% povprečnega mesečnega dohodka na osebo).

S spoštovanjem.

Barbara Vidrih                                                                                                Alojz Simončič
Univ.dipl.soc.del.                                                                                            Direktor