Članice krožka Rdečega križa smo se odločile, da se odpravimo v Novo mesto na Teden Rdečega križa in tam predstavimo Topličkovo učno pot Osnovne šole Dolenjske Toplice. 8. maja 2018 ob 8. uri zjutraj smo se članice krožka Rdečega križa odpravile v Novo mesto. Tam je bilo veliko stojnic, me smo imele stojnico št. 2. Takoj, ko smo prispele, smo pripravile stojnico in predmete, katere smo potrebovale za igro in začele pred stojnico predstavljati igre na prostem. To so bile igre, katere so nas naučili naši dedki in babice.

Igre, ki smo jih predstavljale so:

• RISTANC,
  • KOZO ZBIJAT,
  • ŽABICE,
  • TRIKOTNIK,
  • GUMITVIST,
  • RINKICE TALAT.

Kdor si je želel, se je lahko naučil kakšno od teh iger in se z nami malo pozabaval. Predstavljale smo tudi našo Osnovno šolo in Topličkovo učno pot, ki je posebnost naše šole in smo nanjo zelo ponosni. Lahko so si vzeli tudi predstavitvene knjigice Topličkove učne poti. Povabile smo jih na obisk k naši osnovni šoli, da Topličkovo učno pot bolje spoznajo. Ob 11.uri smo stojnico pospravile. Imele smo še zaključno prireditev, kjer je Ema še bolj natančno opisala našo stojnico in Topličkovo učno pot. Za nagrado je naša šola dobila priznanje za lepo predstavitev. Nuša Derganc je prejela zahvalo za izbrano risbo na natečaju Ker je nam mar in vabilo na enodnevni izlet na Debeli rtič. Imele smo se zelo lepo in z veseljem se bomo še udeleževale krožka! Spremljala nas je mentorica krožka RK Jožica Erjavec. Članice krožka Rdečega križa: Nina in Anja Janežič, Ema in Lana Zamida, Živa Fink, Mija Pavlin, Gaja Križe in Nuša Derganc.

Anja Janežič, 4.a