Tradicionalna čistilna akcija osnovnošolcev in njihovih učiteljev, 10. 4. 2014.

Učenci in učitelji se vsako leto spomladi lotimo čistilne akcije v okolici naše šole. Tudi tokrat je delo potekalo v delavnicah, kjer smo si zadali različne naloge. Urejali smo športne površine, parkirišča, zelenice, gredice, čistili ribnik, presajali rože, izdelovali dekorativne in uporabne izdelke ter pripravljali šolo na državno tekmovanje iz matematike.
Posebna novinarska skupina je preverila, kakšno je vzdušje v skupinah in kako poteka delo. Tukaj je odlomek iz enega od intervjujev:

Kaj delate?
Okoli šole pulimo plevel, punce pa pometajo asfalt in poslušajo glasbo.

Kje?
Pri okrasnih kamnih ob fasadi, pred vhodom na predmetno stopnjo in pri avtobusni postaji.

Zakaj?
Da bo v soboto čisto okoli šole, ker bo na naši šoli potekalo državno matematično tekmovanje. Ter da bo čisto in drugi dan spet isto (smeh).

Kaj potrebujete, materiali?
Potrebujemo rokavice, metle, pamet, dobro voljo in glasbo.

Zakaj si se odločil za to skupino? Počutje?
Zaradi svežega zraka, rad pospravljam okolico. Počutim se dobro, zabavno, ker imam poleg ultra super prijatelje.

Nastja: »Tuk sm pucala, da sm se znucala

Kakšen je teren?
Ravno z občasnimi vzponi, tudi doline (smeh). Je mrzlo in toplo, kakor zapiha.

Problemi, slabosti?
Strah nas je hroščev, ki jih je zelo veliko. Ter luknje, jame, jarki v asfaltu. Imamo veliko žuljev, smo utrujeni, pesek nam gre v čevlje, križ nas boli.

Ti je všeč v skupini?

Ja mi je, zelo. Super zabavno je.

Mnenje mentorice Marije Murn:
So in niso pridni, kakor kdo (smeh).

Učenci smo v delavnicah z dobro voljo tudi veliko naredili. Naučili smo se, da je v dobri družbi vsako delo lahko zabavno, poleg tega pa smo nekaj dobrega naredili za šolo, saj smo radi v lepem in urejenem okolju. Zato tudi naprošamo vse obiskovalce, da dam pomagate ohraniti šolsko okolico čisto ter varno za igro in prosti čas.