Prvošolci so se s spremljevalkami v prvem tednu oktobra, tednu, ki je še posebej namenjen otrokom, odpravili na obisk k Tonetu Zupančiču v Rumanjo vas. Jesenski dan je bil kot naročen za obisk.Ob klepetu, opazovanju narave, je pot hitro minila in kar naenkrat smo se znašli  pred njegovo hišo.Z ženo sta nas veselo pričakala. Otroci so morali najprej odpreti svoje nahrbtnike in pojesti malico, potem pa so prisluhnili Tonetu. Predstavil jim je, kako oblikuje les z žago. To jim je tudi demonstriral. Učenci so ga z zanimanjem opazovali. Naredil jim je štorkljo, medvedku tačke, nato pa so si otroci ogledali še ostale njegove izdelke. Za spomin je vsakemu dal kos lesa, kdor pa je želel,  mu ga je tudi  porisal.V šolo smo se vrnili polni novih spoznanj in doživetij.Hvala Tonetu Zupančiču in njegovi ženi za gostoljubje in predstavitev.

Mojca Kranjc, prof.