safe
Raziskava na področju rabe interneta v Sloveniji je pokazala, da je kar 40 % deklic, starih od 10 do 15 let že objavilo fotografijo sebe ali drugega v provokativni pozi. V skladu s tem odstotkom pa kar 37 % slovenskih staršev ne postavlja svojim otrokom nobenih omejitev glede podatkov, ki jih otrok lahko deli na spletu.

Starši, pogovarjajte se s svojimi najstniki o tem, kaj je primerno objavljati na spletu in kakšne so lahko posledice teh objav. Fotografije se namreč s klikom ali dvema zelo hitro lahko namnožijo po spletu in jih vidi več oseb, kot je bilo sprva namenjeno. Med drugim te fotografije ne vidijo le njegovi vrstniki, temveč do njih prihajajo tudi nekateri odrasli, ki se naslajajo nad slikami mladih teles. Bodite previdni tako v realnem svetu kot tudi v virtualnem!