ZELENJAVA JE KULV ponedeljek, 24.3.2014, smo med poukom izvajali delavnice za promocijo zelenjave od 9.30 do 10.15 z učenci 4. razreda in od 10.15 do 11.00 za varovance vrtca – predšolska skupina.
Izvajalci so bili GOSPODARSKO INTERESNO ZDRUŽENJE SLOVENSKA ZELENJAVA v okviru programa Sveže in naravno, ki je financiran s prispevkom Evropske unije in Republike Slovenije.
Namen delavnice je bil:
     – reformiranje o lastnostih sveže zelenjave in
     – povečanje porabe zelenjave.
Učenci in otroci so sodelovali pri predstavitvi zelenjave. Spoznali so načine priprave in na slikovnem prikazu prepoznali vso vrsto zelenjave. Sledilo je ustvarjanje z zelenjavo, ki so jo učenci in otroci sami izbrali. Nastali so avtomobili, otroci, traktorji…
Po končanem delu so te svoje stvaritve tudi pojedli. Izpolnili so še vprašalnik o zadovoljstvu z delom v delavnici in ugotovili, da je bilo zelo zabavno, ustvarjalno, poučno in zdravo.

Nada Medle Kovačevič, organizatorica šolske prehrane