Učenci 5. razredov odhajajo od ponedeljka, 22. 1. 2018, do petka, 26. 1. 2018, v zimsko šolo v naravi v Kranjsko Goro, kjer bodo imeli smučarski tečaj in ostale dejavnosti po programu. Bivali bomo v domu CŠOD.

Predvidene aktivnosti po dnevih:

1. ponedeljek, 22. 1. 2018, odhod avtobusa ob 7.30 izpred šole:
  • med potjo pojemo šolsko malico,
  • prihod v Kranjsko Goro okoli 10.30 ure, nastanitev v sobe in kosilo, priprava na smučanje,
  • ob 13.30 odhod na smučišče, razdelitev v homogene smučarske skupine.
  1. torek, sreda, četrtek:
  • tečaj smučanja od 9.00 do 13.00,
  • ostale dejavnosti po programu v popoldanskem in večernem času.
  1. petek, 26. 1. 2018:
  • dopoldne smučanje (tekma),
  • po kosilu, ob 14.00 odhod iz Kranjske Gore,
  • prihod v Dolenjske Toplice predvidoma ob 16.30.

Okvirni urnik:

7.00      vstajanje, osebna higiena, pospravljanje sob

8.00      zajtrk, priprava na smučanje

9.00 – 13.00    alpsko smučanje – delo po skupinah, vmes odmor za topli čaj

13.30   kosilo

14.30 – 18.15 popoldanske aktivnosti

18.30   večerja

19.15 – 20.30   sestanek skupine, večerna animacija in aktivnosti

20.30   priprava na spanje

21.00   spanje

Seznam potrebne opreme za zimsko šolo v naravi:

1. Osebni dokumenti: kartica zdravstvenega zavarovanja.
  2. Oprema in oblačila za delo na snegu: smuči, smučarske palice, smučarski čevlji, čelada, toplo spodnje perilo, hlačne nogavice, tople dokolenke, puli ali srajca, pulover, smučarski kombinezon ali smučarske hlače in bunda, tople, nepremočljive (smučarske) rokavice, smučarska očala, sončna očala, topla smučarska kapa. Smuči in čelado si lahko izposodite v šoli.
  1. Dodatna oblačila in obutev: spodnje perilo, nogavice, pižama, trenirka, rezervne dolge hlače, srajce, majice, debelejši pulover, smučarski komplet, kapa, rokavice, sobni copati, močnejši čevlji za pohode, gamaše.
  1. Pribor za osebno higieno in zaščito: dve brisači, zobna ščetka, zobna pasta, milo, glavnik, zaščitno mazilo za ustnice, zaščitna krema za obraz, papirnati robčki, osebna zdravila, platnena vreča za umazano perilo.
  1. Za bivanje in drugo delo: posteljnina: rjuha, prevleka za odejo in vzglavnik (spalne vreče niso dovoljene), plastenka 0,5 l ali čutara, ročna ali čelna svetilka, dežnik, pisalni in risalni pribor, manjši nahrbtnik za pohode, družabne igre, denar (največ 15 €). Posteljnino si lahko izposodijo v domu CŠOD (cena 4,40/teden – plačilo po položnici).

Pomembne informacije:

Smuči in vezi morajo biti obvezno servisirane, otroci naj že doma vadijo obuvanje, sezuvanje, zapenjanje in odpenjanje smučarskih čevljev. Prtljago naj otroci zložijo sami v torbe, da bodo vedeli, kam so kaj zložili. Priloženi seznam opreme naj ima otrok s sabo, da bo na koncu lažje zložil svoje stvari, prtljaga naj bo čitljivo podpisana, prav tako smuči, čelada, palice in smučarski čevlji. Otroci naj bodo za pot oblečeni lahkotno, v prtljagi pa naj imajo sobne copate na vrhu, ker jih bodo uporabili takoj po prihodu v dom. Za vredne stvari  otroci odgovarjajo sami, zato se o hranjenju le-teh pogovorite doma. Mobilne telefone bomo učitelji shranili čez dan, otroci jih bodo uporabljali le pol ure pred/po večerji. Zadnji dan bomo imeli v domu še kosilo, nato pa se odpeljemo domov.

Večina otrok gre prvič v življenju za več dni smučat brez staršev, zato se o tem doma pogovorite.

Kondicijske priprave že nekaj časa izvajamo pri urah športa.

Za nujna sporočila bomo dosegljivi na telefonski št. doma 031 607 575.