Po pregledu prijavnic smo ugotovili, da se bo večina učencev udeležila zimske šole v naravi (ZŠvN). Očitno je želja po znanju smučanja pri učencih dovolj velika, zato se bomo vključili v akcijo Šolar na smuči, ki jo skupaj organizirajo Smučarska zveza Slovenije, Zavod za šport Planica in Ministrstvo za notranje zadeve – Policija. Akcija nam omogoča sodelovanje na enodnevnem brezplačnem tečaju alpskega smučanja (smučarska vozovnica ter učitelji smučanja) na enem od slovenskih smučišč. Dosedanje izkušnje so zelo pozitivne, saj učenci pridobijo dodatni smučarski dan in nova znanja s strani kompetentnih učiteljev smučanja, hkrati pa termin akcije (med 16. in 20. januarjem 2017), sovpada s pripravo na ZŠvN, ki bo februarja.

Pozivamo Vas, da priskrbite smučarsko opremo Vašemu otroku že do tega termina, da bomo lahko izkoristili ugodno priložnost. Nekaj parov smuči in čelade imamo za izposojo na šoli. S tem obvestilom naj Vas spomnimo, da bo v soboto 3. decembra in nedeljo 4. decembra, v športni dvorani Marof v Novem mestu potekal smučarski sejem, kjer lahko kupite rabljeno smučarsko opremo ugodneje.