Branje je nagrada že samo po sebi. Pa vendar imajo šole iz novomeške okolice vsako leto prav poseben praznik, ko zaslužena priznanja dobijo devetošolci, ki so vsa leta opravili bralno značko. 29.maja so se prireditve za zlate bralce v Kulturnem centru Janeza Trdine pridružili tudi največji ljubitelji knjig iz OŠ Dolenjske Toplice. Kar 16 si jih je prislužilo laskava priznanja, oziroma knjižne nagrade. Letos je Društvo Bralna značka Slovenije zanje izbralo pesniško zbirko Srečka Kosovela Barž ≡ Kons. Z njo se mladini odpirajo vrata v poezijo ostrih robov, akcije in iskanja boljšega sveta. Kot nalašč za najstnike, ki stopajo na pot odraslosti, kjer bodo iskali svoj pravi jaz. Prireditev v Kulturnem centru je popestril igralec Jure Ivanušič, ki je učence in njihove mentorje navdušil z odrsko interpretacijo zgodovine glasbe. V njej se je znova izkazal kot čudovit komik in izvrsten glasbenik. Svoj kamenček v kulturni mozaik torkovega dopoldneva so dodali še učenci Glasbene šole Marjana Kozine, ki so se predstavili s svojimi inštrumenti. Kratko srečanje je minilo v prijetnem vzdušju, kjer so učenci in učitelji znova proslavili zmago knjige nad novodobnimi igračkami za preživljanje prostega časa.

Maja Klakočar, mentorica BZ